Šeimos verslas iš Jonavos skyrė daugiau nei 100 tūkst. eurų paramą Ukrainai

Jonavoje įsikūrusi įmonių grupė LONAS Group per 2022 metus skyrė daugiau nei 100 tūkst. eurų karo alinamai Ukrainai. Šeimos verslo 7 įmones valdantis LONAS Group generalinis direktorius Kazimieras Jakutis neslepia: „Kiekviena parama – tarsi grįžimas į tas sausio naktis, kai gynėme savo laisvę.“  

Per 2 savaites LONAS Group planai apsivertė aukštyn kojom 

2022 m. vasario viduryje įmonių grupė džiaugėsi pasirašę naujo administracinio ir sandėliavimo pastato statybų sutartį, o paskutinėmis vasario dienomis, sustabdę statybas, ketvirtą karo dieną, vasario 27 d., organizacijai „Blue/Yellow“ pervedė 50 tūkst. eurų. Nors socialinėje erdvėje tokia informacija buvo kritikuojama ir siūloma „gerus darbus daryti tyliai“, loniečiai buvo vieningi: tai – pavyzdys, kaip turėtų elgtis įmonės, reaguodamos į karą Ukrainoje.  

Iš pamatų supurtę įvykiai ir neaiški ateitis privertė sudėlioti prioritetus ir vertybes – reikia padėti. Grupės įmonė UAB „Lonas“ ištesėjo ir M. Čiuželio paramos fondui duotą pažadą: 3 mėnesius trukusį bendradarbiavimą 2021-2022 m. vainikavo daugiau nei 5 tūkst. eurų parama “Sidabrinei linijai”, globojančiai senjorus. 

Lietuvoje – pagalba iš Alytaus ir Jonavos 

Į Lietuvą atvykstant Ukrainos žmonėms, bėgantiems nuo karo, Raudonasis Kryžius kreipėsi pagalbos: reikalingi čiužiniai registracijos centruose. Ilgai nesvarstę jau po savaitės „Lonas“ kartu su ilgamečiais partneriais ir bičiuliais iš Alytaus „Vita Baltic International“ pristatė pirmuosius čiužinius. Viso buvo pagaminta ir padovanota 1.000 čiužinių. Alytiškiai dovanojo poroloną, o jonaviečiai – pasiūtus čiužinių užvalkalus ir transportavimo paslaugas. 

Tuo metu viena iš LONAS Group įmonių „Loniukas“, atsakinga už LONAS gaminių sandėliavimą, paruošė čiužinių sąrašą paramai. Tiems, kurie priėmė ukrainiečius savo namuose, bet pritrūko buityje daiktų. Ne vienas čiužinys iškeliavo šeimoms, priglaudusioms vienišas mamas su vaikais ar daugiavaikes šeimas. Viena įsimintiniausių siuntų – 9 čiužiniai – iškeliavo į Ąžuolų Būdą bendruomenei „Vieningas Ąžuolas“. Čia grupė vietinių gyventojų ir verslininkų priėmė ne vieną ukrainiečių šeimą į pertvarkytą Ąžuolų Būdos pradinę kaimo mokyklą. 

Kalėdų biudžetas – paramai 

Rugsėjį, pradėjus planuoti biudžetą verslo dovanoms, „Lonas“ nusprendė – šis biudžetas virs antklodžių ir pagalvių siunta Lietuvos ir Estijos Raudoniesiems Kryžiams, o verslo partneriai gaus kitokią dovaną – atvirutę su padėka, kad prisidėjo prie gerų darbų. UAB „Lonas“ vadovas Domas Jakutis džiaugėsi, kad kolegos teigiamai įvertino tokias dovanas ir ne viena įmonė ne tik verslo partnerių, bet ir darbuotojų kalėdinių dovanų bei kalėdinio vakaro biudžetą skyrė paramai. 

„Sušildyk Ukrainą“ – dar 50 tūkst. parama 

Gruodžio pirmomis dienomis LONAS Group generalinis direktorius Kazimieras Jakutis nepraleido pro akis „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus akcijos „Sušildyk Ukrainą“. „Mums gerai, mes šiltai gyvename. Net negalime įsivaizduoti, kokiomis sąlygomis dabar gyvena Ukrainos žmonės. Reikia vežti šilumą, reikia padėti. Kalėdos – gerumo metas“, – sako K. Jakutis. 

Iškart po Naujųjų, nepraėjus nė mėnesiui, LONAS Group siunta – 50 vnt. generatorių – iškeliavo į Ukrainą. Sausio 6 d. generatoriai pasiekė Lvivą. Simboliškai – per Tris karalius. 

Karo metai 

Netrukus minėsime liūdną datą – vieneri metai nuo karo Ukrainoje pradžios. Kreipiamės į verslus ir Lietuvos piliečius – nepavarkime padėti. Skambutis specialiaisiais numeriais, pavedimas vietoje kasdienės pramogos, aukos prenumerata – maži dalykai kuria stebuklus, kai mūsų daug. Slava Ukraini! 

SUŠILDYK UKRAINĄ. VšĮ „Stiprūs kartu“ LT387044090101401806 

BLUE/YELLOW. VšĮ „Mėlyna ir geltona“ LT177300010140894869 

1k paramos fondas. VšĮ „Vienas k paramos fondas“ LT847300010171415974